SPRAWOZDANIE Z POTYCZEK JĘZYKOWO-MATEMATYCZNYCH ”MATHeMAGIC”

Utworzono dnia 16.03.2017

15 marca 2017 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lubaczowie odbyły się Potyczki językowo-matematyczne ”MATHeMAGIC”.

Organizatorem wydarzenia były panie Lidia Przybylska, nauczycielka języka angielskiego oraz  Elżbieta Gofryk, nauczycielka  matematyki. Duży wkład w przygotowanie i prowadzenie konkursu mieli uczniowie klas trzecich gimnazjum: Maciej Świerad - IIIa, Martyna Lasowa - IIIb i Michał Buczek - IIIc. W komisji konkursowej pracowały również panie Aleksandra Sobolewska i Jolanta Łabisz - nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1.

Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych    i językowych uczniów,  upowszechnianie kompetencji językowych  oraz  rozpowszechnianie znajomości języka angielskiego jako współczesnego narzędzia interdyscyplinarnego.

Laureatami konkursu językowo-matematycznego w kategorii klas VI szkoły podstawowej  zostali uczniowie  klasy VIa: Izabela Jaracz, Gabriela Strzelecka oraz Paweł Kindrat.

II miejsce zajęła klasa VIb w składzie Martyna Gardzielik, Katarzyna Górecka oraz Martyna Nawrot, III miejsce klasa VIc: Martyna Lewicka, Łukasz Pachla oraz Franciszek Sieradzki, IV miejsce klasa VId: Laura Konopka, Nikola Mazur oraz Szymon Meder.

Zwycięzcami  konkursu w kategorii  klas I gimnazjum zostali uczniowie klasy Ic: Aleksandra Swatek, Konstancja Hulak, Marcin Kapel.

II miejsce zajęli uczniowie klasy Ib: Patrycja Milo, Aleksandra Kolbuch, Damian Florek,

III miejsce klasa Ia:  Klaudia Lewandowska, Antoni Proszek, Maciej Ważny.

Sponsorem nagród był pan Paweł Kapel Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Lubaczowie oraz wydawnictwo Macmillan. Poczęstunek dla młodzieży zapewniła Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaczowie.

as, lp

Potyczki...