Sprawozdanie z przebiegu XVII Konkursu Kolęd i Pastorałek klas I – III W SP nr 1 w Lubaczowie

Utworzono dnia 31.12.2017

Dnia 22 grudnia 2017 roku odbył się XVII Konkurs Kolęd i Pastorałek klas  I - III. Fundatorem nagród był Zakład Stolarki Budowlanej Anny Rutkowskiej i  Krzysztofa Kubiszyna w Lubaczowie.

Na początku konkursu uczniowie z klasy  I c przedstawili montaż słowno – muzyczny na temat zwyczajów bożonarodzeniowych. Następnie przedstawiono komisję oceniającą. Uczestnikami konkursu byli zgłoszeni przez wychowawców uczniowie klas I-III  oraz świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubaczowie.

Atrakcyjne prezentacje uczniów nagradzane były brawami. Obfitowały w repertuar tradycyjnych kolęd i pastorałek. Komisja konkursowa w składzie:

ks. Paweł Szutka, pani Katarzyna Milo– nauczyciel  j. polskiego  oraz  pan Grzegorz Kowal – nauczyciel muzyki i informatyki wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce –  Maria Wnuk z klasy III c za wykonanie  pastorałki „Mario, czy ty wiesz”

II miejsce - Dominika Kowal, Maja Saramaga, Michalina Kopa z klasy II b za wykonanie  pastorałki „Jada kolędnicy jadą”

III miejsce – Dominika Kurek, Amelia Rawska, Magdalena Maryjka z klasy I c za pastorałkę „Za kominem świerszczyk spał”

Wyróżnienie - Julia Łeska, Julia Machczyńska  z klasy III b za  wykonanie kolędy „Zaspiewajmy kolędę Jezusowi” oraz Julia Łepcio, Marcel Farion, Marek Zwierzyński ze świetlicy za pastorałkę „Skrzypi wóz”

Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ( stroiki świąteczne, aniołki).

Oprócz wielu wspaniałych wrażeń towarzyszących imprezie został zrealizowany najważniejszy cel, którym było wspólne kolędowanie.

Organizator konkursu – Barbara Urban

Utworzono dnia 31.12.2017, 10:00