Wycieczka kl. I b do Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie

Utworzono dnia 24.05.2017

23.05.2017 r. klasa Ib wraz z wychowawczynią panią Bożeną Strojną-Gorlach odwiedziła  Komendę Powiatową Policji w Lubaczowie. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów. Wizyta rozpoczęła się na dyżurce... Następnie obejrzeliśmy pokój Komendanta Policji oraz sekretariat. Każde dziecko wykonało kopię swojej rączki. Później udaliśmy się na świetlicę, gdzie policjanci mają szkolenia i odprawy. Widzieliśmy sprzęt, który wykorzystują do swojej pracy: latarkę, lizak „stop”, kajdanki, pałkę policyjną. W czasie spotkania Pan policjant oraz Pani policjant przypomnieli nam jaki jest numer alarmowy na policję: 997 i 112. Dzieci mogły przymierzyć kask policyjny, czapkę policyjną, kamizelkę ochronną oraz ochraniacze.  Każde z dzieci zrobiło odciski swoich palców. Następnie  przeszliśmy na plac, gdzie mogliśmy obejrzeć policyjne radiowozy, zerknąć, co też znajduje się w środku. Policjanci udzielili również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy.

Dużą atrakcją dla dzieci był pies policyjny rasy owczarek niemiecki, który wabił się  Rudolf. Jest to specjalnie wyszkolony pies, którym opiekuje się wykwalifikowany opiekun-przewodnik. Każdy mógł pogłaskać psa, oraz zobaczyć jak wykonuje różne polecenia Pana policjanta. Spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji  w Lubaczowie wzbogaciło wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa, prawidłowego poruszania się po ulicy oraz przyniosło wiele radości. Podczas tego spotkania  uczniowie mogli uzupełnić swoją wiedzę o interesujące tematy dotyczące pracy w policji, jak i bliżej przyjrzeć się akcesoriom policyjnym niezbędnym w pracy policjanta.

Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły. DZIĘKUJEMY! Więcej zdjęć na fb szkoły.

Wycieczka kl. I b do Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie

Utworzono dnia 24.05.2017, 18:12